Biesiada z Tradycją 2024

Ostatni weekend sierpnia!
IV Biesiada z Tradycją!
Tylko u nas, w PGR Koszelew, przeniesiemy się w klimat tradycji, folkloru, biesiady i zabawy.

Kolorowe stroje.
Śpiew.
Taniec.

Dobra, polska kuchnia przygotowana m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich i nie tylko.
Kultowe, bo nasze – Piwo Czar PGR-u.

Kierownik PGR-u – Tomasz Florkiewicz

Wieczorna potańcówka z zespołem Eldorado.

Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku, nie zabraknie atrakcji dla każdego!

Do zobaczenia!

Rezerwacja noclegu pod nr tel.:
724 276 239

Podczas wydarzenia obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt na teren obiektu.

Biesiada z Tradycją 2023

Już po raz trzeci w ostatni weekend sierpnia spędziliśmy sobotnie popołudnie i wieczór w PGR Koszelew w klimacie tradycji, folkloru, radości, zabawy i biesiady.

Podczas całego wydarzenia obecny był nasz niezastąpiony Kierownik PGR-u – Tomasz Florkiewicz, który poprowadził event, ugościł dobrym słowem, ciekawym żartem i wyjątkową muzyką podczas potańcówki.

Na scenie zagościł również motyw biesiady – wystąpił bowiem zespół Biesiada Polska – zespół, który powstał w 2005. W jego skład od 5 lat wchodzą wokalistki: Amelka i Ania, akordeonista, gitarzysta i wokalista Michał oraz Zbyszek Lemański – producent muzyczny, który zaśpiewał i biesiadę poprowadził. Bliski kontakt z publicznością, wspólne śpiewanie, dowcipy i konkursy, to i jeszcze więcej zagościło na scenie podczas koncertu. Zespół wykonał znane utwory z gatunku muzyki biesiadnej takie jak: Szła dzieweczka, Głęboka studzienka czy Hej sokoły.
Nie zabrakło tradycyjnego folkloru – tańca i śpiewu, który zapewnił nam Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Gąbińska”. To wielopokoleniowa grupa ludzi, pasjonatów, którzy występując na scenie czerpią radości z bycia razem i kultywowania tradycji. Ten zespół to nie tylko taniec, to przyjaźnie, rozwój i wiele, wiele radości.
Zespół Rude Band w profesjonalnym stylu poprowadził wieczorną potańcówkę. Powstał on ze spotkania profesjonalnych muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Kochają oni muzykę, a grając i śpiewając wyrażają to na scenie porywając ludzi do wspólnej zabawy.

Było pysznie, klimatycznie i tradycyjnie!

Podczas wydarzenia królowała gęsina, którą przygotowała Pani Mirosława Wilk – kobieta, która kocha gotować, a kuchnia jest dla niej pasją i radością.
Ma ona na swoim koncie wiele sukcesów w prestiżowych konkursach, ponieważ gotuje naprawdę przepysznie i piecze wyborne ciasta.
Dwa razy pod rząd zdobyła „Złotego półgęska”. Jest to nagroda przyznawana od 2012 roku najlepszym producentom produktów z gęsiny oraz twórcom najciekawszych przepisów na potrawy z tego mięsa.

Pojawiło się wiele osób w strojach mniej lub bardziej nawiązujących do tradycji i folkloru. Czerwone korale, kolorowe spódniczki czy białe, haftowane koszule to motywy, których nie zabrakło na parkiecie! Dziękujemy, że pokazaliście Waszą kreatywność, odwagę i otwartość!

Była tradycyjna polska kuchnia, Koła Gospodyń Wiejskich, rzemieślnicze piwo, zabytkowe powozy, wystawcy, rękodzielnicy, biesiada i sielanka!

Dziękujemy za Waszą liczną obecność i do zobaczenia za rok!

Tak się bawiliśmy

Biesiada z Tradycją 2022 r.

Kultywowanie folkloru i polskich tradycji to nasza specjalność, dlatego każde wydarzenie, które organizujemy, okraszone jest pysznym, swojskim jedzeniem i skoczną muzyką. W końcu nie od dziś wiadomo, że Polacy kochają biesiadować! 

Event, który co roku odbywa się u nas w ostatni weekend sierpnia przyciąga do nas tysiące osób w poszukiwaniu właśnie tego co polskie, tradycyjne i znane. Nie zabrakło zatem licznych atrakcji, przemiłej atmosfery i dobrej zabawy.

Podczas tegorocznej Biesiady z tradycją odbyła się Bitwa Regionów – konkurs na najsmaczniejszą polską potrawę przeznaczony dla Kół Gospodyń Wiejskich z danego powiatu. Panie i panowie przygotowali przeróżne smakołyki, którymi częstowali zarówno jury konkursowe, jak i przybyłych gości. 

Kolejnym, tradycyjnym już u nas, akcentem kultywowania naszych dawnych zwyczajów była parada zabytkowych powozów konnych. Przepiękne zaprzęgi, elegancko ubrane panie, dostojni panowie wszystko to nieustannie robi wrażenie i nie nudzi się widzom. Cieszymy się, że są ludzie, którzy poświęcają swój czas i energię na tego typu zainteresowania, a naszą największą radością jest fakt, że możemy ich wspierać. 

Na scenie królował klimat biesiadno – ludowy, w który wprowadziły nas występy zespołów: Tłuchowanie, Kamieniaki, Koła Gospodyń Wiejskich Radosne Serca, czy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Gąbińska. 

Dzieci mogły spędzić czas na zabawach w Lunaparku Alladyn, bądź na warsztatach rzeźbiarskich, kowalskich lub ceramicznych, te ostatnie cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem wśród najmłodszych. 

Gościem specjalnym w strefie kulinarnej był Jakub Wolski – znamy m.in. z programu Hell’s Kitchen. Przeprowadził u nas warsztaty z gotowania przepysznej zupy cebulowej i przygotowania tatara z jelenia. Wszyscy degustujący potrawy zachwalali wyjątkowe smaki dań. 

Kolejnym stałym i emocjonującym momentem programu były konkursy na BON-y 505. 

Odwiedzający nie przeszli również obojętnie obok naszych gości – podobnie jak my, pasjonatów zabytkowych aut i członków warszawskiego klubu YoungTimers Warsaw. Podczas naszego eventu zjechali się oni swoimi klasykami urządzając przy tym wewnętrzne spotkanie integracje. Młodzi ludzie z pasją i determinacją – to to, co doceniamy, wspieramy i rozumiemy. 

Wieczorną porą w klimat zabawy i muzyki na żywo wprowadziła nas kapela Kufel Bluesa. Chłopaki pełni radości i zamiłowania do muzykowania ściągnęli pod scenę liczną grupę słuchaczy. 

Natomiast tradycyjną już u nas potańcówkę w stodole do późnych godzin nocnych poprowadził niezawodny zespół – Anex Band.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok!

Galeria wydarzenia
Biesiada z Tradycją

Zostań wystawcą

Zostań częścią tego wydarzenia jako wystawca

Partnerzy wydarzenia

Optis logo