Biesiada z tradycją 2023

Już po raz trzeci w ostatni weekend sierpnia zapraszamy Was do spędzenia sobotniego popołudnia i wieczoru w PGR Koszelew w klimacie tradycji, folkloru, radości, zabawy i biesiady.

Podczas całego wydarzenia obecny będzie nasz niezastąpiony Kierownik PGR-u, który poprowadzi event i ugości Was dobrym słowem, ciekawym żartem i wyjątkową muzyką podczas potańcówki.

Nie zabraknie tradycyjnego folkloru – tańca i śpiewu, który zapewni nam Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Gąbińska”. To wielopokoleniowa grupa ludzi, pasjonatów, którzy występując na scenie czerpią radości z bycia razem i kultywowania tradycji. Ten zespół to nie tylko taniec, to przyjaźnie, rozwój i wiele, wiele radości.

zespół biesiada Polska
Na scenie zagości również motyw biesiady – wystąpi bowiem zespół Biesiada Polska – zespół, który powstał w 2005. W jego skład od 5 lat wchodzą wokalistki: Amelka i Ania, akordeonista, gitarzysta i wokalista Michał oraz Zbyszek Lemański – producent muzyczny, który zaśpiewa i biesiadę poprowadzi. Bliski kontakt z publicznością, wspólne śpiewanie, dowcipy i konkursy na scenie to nieodłączny element koncertu, podczas którego zespół wykonana znane utwory z gatunku muzyki biesiadnej takie jak: Szła dzieweczka, Głęboka studzienka czy Hej sokoły.
zespol Piesni i Tanca ziemia Gabinska
Nie zabraknie tradycyjnego folkloru – tańca i śpiewu, który zapewni nam Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Gąbińska”. To wielopokoleniowa grupa ludzi, pasjonatów, którzy występując na scenie czerpią radości z bycia razem i kultywowania tradycji. Ten zespół to nie tylko taniec, to przyjaźnie, rozwój i wiele, wiele radości.
rude band
Zespół Rude Band zaś poprowadzi wieczorną potańcówkę. Powstał ze spotkania profesjonalnych muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Kochają oni muzykę, a grając i śpiewając wyrażają to na scenie porywając ludzi do wspólnej zabawy.

Będzie pysznie, klimatycznie i tradycyjnie!

Kto już uczestniczył w naszej Biesiadzie, ten wie, że już dziś warto wpisać w kalendarz to wydarzenie i wybrać się gromadnie do PGR Koszelew.

Zapraszamy zarówno rodziny z dzieci – nie zabraknie wielu atrakcji dla najmłodszych, jak i grupy przyjaciół, i znajomych, którzy chcą wspólnie świętować ten ostatni weekend wakacji w klimacie PRL.

Tradycyjna polska kuchnia, Koła Gospodyń Wiejskich, rzemieślnicze piwo, zabytkowe powozy, wystawcy, rękodzielnicy, ciekawe warsztaty dla każdego, zabawy z upominkami, biesiada i sielanka!!

To i jeszcze więcej tylko u nas w ostatni weekend sierpnia w PGR Koszelew!!

Zarezerwuj nocleg!

Biesiada z Tradycją 2022 r.

Kultywowanie folkloru i polskich tradycji to nasza specjalność, dlatego każde wydarzenie, które organizujemy, okraszone jest pysznym, swojskim jedzeniem i skoczną muzyką. W końcu nie od dziś wiadomo, że Polacy kochają biesiadować! 

Event, który co roku odbywa się u nas w ostatni weekend sierpnia przyciąga do nas tysiące osób w poszukiwaniu właśnie tego co polskie, tradycyjne i znane. Nie zabrakło zatem licznych atrakcji, przemiłej atmosfery i dobrej zabawy.

Podczas tegorocznej Biesiady z tradycją odbyła się Bitwa Regionów – konkurs na najsmaczniejszą polską potrawę przeznaczony dla Kół Gospodyń Wiejskich z danego powiatu. Panie i panowie przygotowali przeróżne smakołyki, którymi częstowali zarówno jury konkursowe, jak i przybyłych gości. 

Kolejnym, tradycyjnym już u nas, akcentem kultywowania naszych dawnych zwyczajów była parada zabytkowych powozów konnych. Przepiękne zaprzęgi, elegancko ubrane panie, dostojni panowie wszystko to nieustannie robi wrażenie i nie nudzi się widzom. Cieszymy się, że są ludzie, którzy poświęcają swój czas i energię na tego typu zainteresowania, a naszą największą radością jest fakt, że możemy ich wspierać. 

Na scenie królował klimat biesiadno – ludowy, w który wprowadziły nas występy zespołów: Tłuchowanie, Kamieniaki, Koła Gospodyń Wiejskich Radosne Serca, czy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Gąbińska. 

Dzieci mogły spędzić czas na zabawach w Lunaparku Alladyn, bądź na warsztatach rzeźbiarskich, kowalskich lub ceramicznych, te ostatnie cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem wśród najmłodszych. 

Gościem specjalnym w strefie kulinarnej był Jakub Wolski – znamy m.in. z programu Hell’s Kitchen. Przeprowadził u nas warsztaty z gotowania przepysznej zupy cebulowej i przygotowania tatara z jelenia. Wszyscy degustujący potrawy zachwalali wyjątkowe smaki dań. 

Kolejnym stałym i emocjonującym momentem programu były konkursy na BON-y 505. 

Odwiedzający nie przeszli również obojętnie obok naszych gości – podobnie jak my, pasjonatów zabytkowych aut i członków warszawskiego klubu YoungTimers Warsaw. Podczas naszego eventu zjechali się oni swoimi klasykami urządzając przy tym wewnętrzne spotkanie integracje. Młodzi ludzie z pasją i determinacją – to to, co doceniamy, wspieramy i rozumiemy. 

Wieczorną porą w klimat zabawy i muzyki na żywo wprowadziła nas kapela Kufel Bluesa. Chłopaki pełni radości i zamiłowania do muzykowania ściągnęli pod scenę liczną grupę słuchaczy. 

Natomiast tradycyjną już u nas potańcówkę w stodole do późnych godzin nocnych poprowadził niezawodny zespół – Anex Band.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok!

Galeria wydarzenia
Biesiada z tradycją

Zostań wystawcą

Zostań częścią tego wydarzenia jako wystawca

Partnerzy wydarzenia