OGRODOWE PASJE 2022

7-8 MAJA 2022

Ogrodowe Pasje – otwarcie sezonu w PGR Koszelew

7–8 maja na terenie PGR Koszelew odbyły się Ogrodowe Pasje – festiwal kwiatów, smaków i dobrej zabawy. Wydarzenie było połączeniem jarmarku ogrodniczego z piknikiem rodzinnym.

Sezon zdecydowanie otworzyliśmy z rozmachem! 

Ponad 130 wystawców, ogromna ilość atrakcji, kilka tysięcy odwiedzających – słowem wyjątkowy i niezapomniany czas. 

Wśród stoisk pojawiły się: kwiaty, rośliny, dekoracje i fontanny ogrodowe, rybki, maszyny i narzędzia ogrodnicze, ale także rękodzieło, czy produkty regionalne z różnych części Polski. 

Gościem specjalnym wydarzenia z dziedziny kulinarnej był Pascal Brodnicki, który zaprezentował swoje talenty podczas wyjątkowego pokazu i ugościł odwiedzających porcjami degustacyjnymi. Poza tym w strefie gastronomicznej można było skosztować m.in.: potraw z grilla, burgerów z dzika, prosiaka pieczonego na ruszcie oraz innych wspaniałych dań różnorodnej kuchni. 

Imprezą towarzyszącą Ogrodowym Pasjom była Fiesta Balonowa ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gości. Niebo nad PGR- em wypełnione kilkoma wznoszącymi się nad budynkami balonami zdecydowanie stanowiło wyjątkowy i niezapomniany widok. 

Osoby poszukujące wiedzy i nowych umiejętności mogły uczestniczyć w wybranych warsztatach przeprowadzanych przez naszych wystawców dotyczących, np.: projektowania ogrodów, plecenia wianków, czy prawidłowego przycinania krzewów. 

Na scenie wystąpili m.in.: Kapela Butrynów, Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej, dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gąbinie, Orkiestra Dęta ze Starej Białej, KGW Gąbinianki, czy Zespół Pieśni i Tańca Masovia. Gwiazdą sobotniego wieczoru była legenda polskiej sceny rockowej – Małgorzata Ostrowska.

Dla najmłodszych oprócz wielu stoisk z zabawkami, lodami i słodkościami przygotowanych było wiele atrakcji w postaci dmuchańców, trampolin, ścianek wspinaczkowych itp. 

Wyjątkowy punkt programu podczas naszych wydarzeń stanowią konkursy, w których do wygrania są BONy 505 – do zrealizować na miejscu u naszych wystawców. 

Całe wydarzenie, łącznie z potańcówką w stodole, poprowadził nasz niezastąpiony kierownik PGR-u – Tomasz Florkiewicz – prezenter radiowy znany z Radio Zet i Złotych Przebojów.

Galeria wydarzenia

Partnerzy wydarzenia