Koszelewski Piknik Rolniczy
25 – 26 czerwca 

25-26 czerwca odbył się Koszelewski Piknik Rolniczy

W klimacie rozpoczynających się wakacji, pięknej pogody, muzyki i wielu atrakcji spędziliśmy razem z Wami niesamowity weekend.

Wystawcy z branży rolniczej, rzemieślnicy, rękodzielnicy oraz artyści na scenie stworzyli wspólnie wyjątkową atmosferę, a tym samym niezapomniane wydarzenie.

Nie zabrakło maszyn rolniczych, ciągników, czy kombajnów zarówno tych nowoczesnych (m.in.: Rolserwis, Polsad, Moderntech) jak i zabytkowych (Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna”). Te niesamowite połączenie nowoczesności z klasyką zrobiło na odwiedzających ogromne wrażenie. 

Jednym z ważnych elementów wydarzenia była parada zabytkowych traktorów, wprowadzona przez Orkiestrę Dętą ze Starej Białej, podczas której Prezes Klubu opowiadał o każdej z maszyn. Piękne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju pojazdy stanowiły nie lada atrakcję.

Tym razem gościem specjalnym w strefie kulinarnej był Jakub Kuroń, który poprowadził pokaz gotowania i umożliwił degustację dania przybyłym gościom.

Na scenie wystąpili m.in.: Orkiestra Dęta ze Starej Białej, Kapela Folkowa z Sochocina, Marżoretki Libra z Gostynina, Biesiada Polska, czy kapela pod nazwą Kufel Bluesa.  

Podczas Pikniku nie zabrakło również elementu edukacyjnego. Pan Cezary Wincenciak – założyciel Hektaru wiedzy, niezależnego portal rolniczego, podczas około godzinnego wykładu przedstawił zagrożeniach w sektorze rolnictwa i krótko omówił sposoby radzenia sobie z nimi.

Dla najmłodszych oprócz parku zabaw przygotowane były warsztaty przeprowadzane przez naszych wystawców z zakresu: życia pszczół i produkcji miodu oraz rzeźbiarstwa.

Wśród stoisk, poza asortymentem z branży typowo rolniczej, można było zakupić m.in.: krówki własnej produkcji, ekologiczne miody, wspaniałe kapelusze, odzież moro, rośliny, piwo rzemieślnicze, rzeźby, makramy, figury ogrodowe i wiele innych wyrobów.

Tradycyjnie zwycięscy przeprowadzonych podczas eventu konkursów otrzymali w nagrodę BONy 505.

Gwiazdami sobotniego popołudnia i wieczoru byli: Kabaret Malina oraz Wanda i banda

Nie mogło również zabraknąć wśród nas Kierownika PGR Koszelew – Tomka Florkiewicza, który w profesjonalny stylu poprowadził całe wydarzenie. 

Galeria wydarzenia Koszelewski Piknik Rolcniczy

Partnerzy wydarzenia