BIESIADA Z TRADYCJĄ

27 SIERPNIA

BIESIADA Z TRADYCJĄ

Kultywowanie folkloru i polskich tradycji to nasza specjalność, dlatego każde wydarzenie, które organizujemy, okraszone jest pysznym, swojskim jedzeniem i skoczną muzyką. W końcu nie od dziś wiadomo, że Polacy kochają biesiadować! 

Event, który co roku odbywa się u nas w ostatni weekend sierpnia przyciąga do nas tysiące osób w poszukiwaniu właśnie tego co polskie, tradycyjne i znane. Nie zabrakło zatem licznych atrakcji, przemiłej atmosfery i dobrej zabawy.

Podczas tegorocznej Biesiady z tradycją odbyła się Bitwa Regionów – konkurs na najsmaczniejszą polską potrawę przeznaczony dla Kół Gospodyń Wiejskich z danego powiatu. Panie i panowie przygotowali przeróżne smakołyki, którymi częstowali zarówno jury konkursowe, jak i przybyłych gości. 

Kolejnym, tradycyjnym już u nas, akcentem kultywowania naszych dawnych zwyczajów była parada zabytkowych powozów konnych. Przepiękne zaprzęgi, elegancko ubrane panie, dostojni panowie wszystko to nieustannie robi wrażenie i nie nudzi się widzom. Cieszymy się, że są ludzie, którzy poświęcają swój czas i energię na tego typu zainteresowania, a naszą największą radością jest fakt, że możemy ich wspierać. 

Na scenie królował klimat biesiadno – ludowy, w który wprowadziły nas występy zespołów: Tłuchowanie, Kamieniaki, Koła Gospodyń Wiejskich Radosne Serca, czy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Gąbińska. 

Dzieci mogły spędzić czas na zabawach w Lunaparku Alladyn, bądź na warsztatach rzeźbiarskich, kowalskich lub ceramicznych, te ostatnie cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem wśród najmłodszych. 

Gościem specjalnym w strefie kulinarnej był Jakub Wolski – znamy m.in. z programu Hell’s Kitchen. Przeprowadził u nas warsztaty z gotowania przepysznej zupy cebulowej i przygotowania tatara z jelenia. Wszyscy degustujący potrawy zachwalali wyjątkowe smaki dań. 

Kolejnym stałym i emocjonującym momentem programu były konkursy na BON-y 505. 

Odwiedzający nie przeszli również obojętnie obok naszych gości – podobnie jak my, pasjonatów zabytkowych aut i członków warszawskiego klubu YoungTimers Warsaw. Podczas naszego eventu zjechali się oni swoimi klasykami urządzając przy tym wewnętrzne spotkanie integracje. Młodzi ludzie z pasją i determinacją – to to, co doceniamy, wspieramy i rozumiemy. 

Wieczorną porą w klimat zabawy i muzyki na żywo wprowadziła nas kapela Kufel Bluesa. Chłopaki pełni radości i zamiłowania do muzykowania ściągnęli pod scenę liczną grupę słuchaczy. 

Natomiast tradycyjną już u nas potańcówkę w stodole do późnych godzin nocnych poprowadził niezawodny zespół – Anex Band.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok!

Galeria wydarzenia
Biesiada z tradycją

Zostań wystawcą

Zostań częścią tego wydarzenia jako wystawca

Partnerzy wydarzenia